Aktualnie znajdujesz się na:

Piszą o nas

Komori H-UV przenosi druk offsetowy na kolejny poziom. Pełny zakres systemów przyspieszonego suszenia

W ślad za wydarzeniem „Półformat, pełny potencjał", które było prawdziwym sukcesem, Komori Europe zorganizowało 19 i 20 października 2016r Dni Otwarte, tym razem skupiając się na maszynach 40‑calowych ze swojego centrum Graphic Center i technologiach przyspieszonego suszenia, od klasycznej UV do H-UV i H-UV L. Pan Satoshi Mochida, prezes i dyrektor operacyjny Komori, pokreślił znaczenie rynku europejskiego dla technologii H-UV Komori: „Europa stała się naszym drugim rynkiem H-UV po Japonii, z ponad 175 sprzedanymi prasami z ponad 700 sprzedanych na całym świecie”.

Open House „Pełny zakres H-UV” zorganizowany w centrali Komori w Utrechcie (Holandia) przyciągnął drukarzy z ponad 15 krajów, którzy okazali żywe zainteresowanie ciągłym rozwojem technologii H-UV i H-UV L. Goście zostali powitani przez Pana Mochidę: „Jestem pewien, że nasze zespoły ekspertów przekonają Was, że – bez względu na to, jakie są Wasze potrzeby w zakresie drukowania – Komori ma dla Was rozwiązanie”.

Prezentacje na żywo

Firma Komori zaprezentowała swoje technologie UV, H-UV i H-UV L (LED) w praktyce na trzech różnych maszynach 40‑calowych. Prezentacje, przeprowadzone na żywo na maszynach GLX-640+C z technologią UV, GL-840P z H‑UV i GL-540+C z H-UV L (LED), natychmiast unaoczniły gościom zalety przyspieszonego suszenia: nie ma już  potrzeby prószenia, a wszystkie zadrukowane arkusze opuszczają maszynę całkowicie suche. Jakość druku spełnia najwyższe standardy, nawet przy drukowaniu dwustronnym z dużą prędkością.

OH_19-20.10_1.JPG

 

Seminarium

Po zapoznaniu się z bliska z możliwościami przyspieszonego suszenia, goście zostali zaproszeni do wzięcia udziału w seminarium, gdzie mogli uzyskać bardziej szczegółowe informacje od zespołu ekspertów Komori i jej partnerów, takich jak Baldwin i Siegwerk. Eksperci wyjaśnili, w jaki sposób systemy UV i H-UV wykorzystują promieniowanie UV do utwardzania farb o wysokiej czułości poprzez polimeryzację. „Klasyczna technologia UV” została skomercjalizowana w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku w grupie zastosowań o najwyższych wymaganiach na podłożach wszystkich rodzajów. Następnie firma Komori wprowadziła w 2008 roku innowacyjną technologię H-UV przeznaczoną dla druku ”na żądanie” i druku o dużej wartości dodanej. Po sprzedaniu z powodzeniem ponad 700 maszyn z technologią H‑UV na całym świecie, przesuwając wciąż dalej granice możliwości druku offsetowego, firma Komori zaprezentowała na targach Drupa 2016 technologię H-UV L (LED).

UV, H-UV i H-UV L (LED)

OH_19-20.10.JPGPod względem wydajności produkcji, jakości i ochrony środowiska, klasyczna technologia UV oraz technologie H-UV i H-UV L pozostawiają w tyle konwencjonalne techniki z wykorzystaniem farb na bazie olejowej w prawie każdym aspekcie.

Porównanie między sobą trzech systemów przyspieszonego suszenia sprowadza się do dalszego zwiększania wydajności, oszczędności energii i zakresu zastosowań. Podczas, gdy technologia H‑UV L jest dostępna dla maszyn dwustronnych 4-, 5- i 8-kolorowych do druku na papierze lub kartonie, technologie UV i H-UV są używane w maszynach wielokolorowych z zespołami lakierującymi, z zastosowaniem różnorodnych technik uszlachetniania na podłożach różnego rodzaju.

Oferując najszerszy zakres energooszczędnych systemów przyspieszonego suszenia, jako integralnej części swoich całościowych rozwiązań, z których każde ma własne zalety, firma Komori może sprostać najbardziej różnorodnym wymaganiom, a nawet przewidzieć przyszłe potrzeby klientów: „Z dumą oferujemy każdemu z Was najlepsze konfiguracje dostosowane do Waszych potrzeb, które wesprą rozwój Waszej działalności i pomogą Wam wykorzystywać wszelkie okazje w prowadzonym biznesie”.

Ciągłe innowacje

„Komori ewoluuje od producenta specjalistycznych maszyn offsetowych do dostawcy całościowych usług w zakresie technologii druku, sama pozostając niezachwianą w swojej wierze w potęgę i przyszłość papieru, i silną w swoim dążeniu do przewidywania potrzeb swoich klientów”, powtarzał Pan Mochida podczas swojego wystąpienia. Oferta technologii H-UV jest ważną częścią tej strategii. Na targach Drupa zapowiedziano rozpoczęcie współpracy z firmą Siegwerk w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na farby H-UV, a także w celu wzmocnienia zarządzania jakością i dalszym rozwojem. Farby Siegwerk są teraz dostępne jako K‑Supply ink, a w 2017 roku pojawi się w masowej sprzedaży Komori K-Ink KG915 dla technologii H-UV oraz H-UV L . Komori poszerzy swoją ofertę o farby Pantone, fluorescencyjne i metaliczne, zwiększając zakres zastosowań i opanowując jeszcze szybciej nowe segmenty rynku. Jak stwierdził Pan Mochida: „Przemysł poligraficzny rozwija się szybko, a drukarze oczekują od swoich dostawców, że będą zapewniać im nie tylko unikalne rozwiązania, ale również będą stwarzać nowe okazje, pozwalające zwiększać ich potencjał biznesowy

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry