Aktualnie znajdujesz się na:

Artykuły

Specyfika druku na przedmiotach stożkowych i cylindrycznych

Obecnie na rynku opakowań występuje duże zapotrzebowanie na druk cyfrowy wykonywany na coraz mniejszych przedmiotach. Opakowania o wymagających kształtach do tej pory oklejane były etykietami lub ozdabiane metodą sitodruku. Obie te metody są kosztowne, czasochłonne i nie dają możliwości wprowadzania zmiennych danych podczas wydruku. Wymagania klientów nieustannie się zmieniają, więc branża poligraficzna również nie mogła stać w miejscu.

Drukarki UV-LED zrewolucjonizowały rynek!

Rewolucją na rynku opakowań o kształtach stożkowym i cylindrycznym okazały się specjalistyczne drukarki cyfrowe wykonujące druk UV. Specjalistyczna technika wykorzystywana do drukowania na butelkach, puszkach, szkle barowym a także produktach kosmetycznych pozwala na pełną personalizację i realizację niestandardowych projektów. Technologia umożliwia druk na gadżetach firmowych, takich jak kubki i termosy, na których wykonanie nie trzeba już przeznaczać wygórowanego budżetu. 

Czym charakteryzuje się druk na przedmiotach stożkowych i cylindrycznych?

Technologia druku UV zapewnia imponującą szybkości wydruku, co pozwala na oszczędność czasu i znaczne zmniejszenie kosztów. Druk może być także wykorzystywany do szerokiej gamy materiałów – metalu, plastiku, papieru, drewna czy szkła. Dodatkowo tego rodzaju technologia jest przyjazna dla środowiska i nie emituje szkodliwych zapachów.

Wszechstronność nowoczesnych drukarek przemysłowych pozwala na nakładanie atramentu w nieograniczonej liczbie kolorów w obrębie 360°. Podczas druku stosuje się tusze polimerowe, które zostają utwardzane przez światło UV emitowane przez lampy LED zamontowane przy głowicach. Jest to proces polimeryzacji, którego efektem jest powstanie trwałego nadruku w formie warstwy plastiku perfekcyjnie odwzorowującej kolory z projektu.

Drukarka dSign 3sixty – druk 360°

Jedną z czołowych i najbardziej wydajnych drukarek w tej branży jest model dSign 3sixty, dzięki któremu bez problemu można wykonać druk 360° w rozdzielczości 1200x900dpi. Drukarka 3sixty posiada wiele funkcji pozwalających na doskonałej jakości wydruki. Wykonuje druk wielowarstwowy w pełnym kolorze, na zadrukowywaną powierzchnię nakładany jest podkład wzmacniający przyczepność, a także lakier podkreślający efekt końcowy nadruku.  

Druk na przedmiotach o wyjątkowych kształtach wymaga zaawansowanej technologii. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można wykonać niestandardowy wydruk o bardzo wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Tak naprawdę nie ma ograniczeń, ponieważ drukarki UV są w stanie przedstawić najbardziej realistyczny i barwny obraz czy grafikę wybraną przez klienta.

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry