Aktualnie znajdujesz się na:

Artykuły

Precyzja maszyn sitodrukowych Sakurai MAESTRO

Sitodruk to technika druku stosowana w wielu gałęziach przemysłu, służąca do nanoszenia wzorów na praktycznie wszystkie materiały z wyjątkiem wody i powietrza, np. na takie jak: bawełna, poliester, drewno, plastik, papier, tektura, metal i skóra. Stosowany jest w druku komercyjnym, w celu zwiększenia wartości produktów, a także w druku przemysłowym, jak na przykład wyświetlacze telefonów, elementy wnętrza samochodów czy obwody drukowane. Nowoczesne maszyny stosowane w druku sitowym, umożliwiają znakowanie płaskich powierzchni oraz różnych przedmiotów uformowanych (np. długopisów, kubków, butelek). Jakie warunki muszą być spełnione, aby usprawnić znakowanie materiałów techniką sitodruku? Jakie rozwiązania technologiczne wyposażone są najnowsze maszyny sitodrukowe?

 

Współczesne wyzwania stawiane technologii druku sitowego

Nowoczesne drukarnie korzystają z maszyn sitodrukowych, które umożliwiają szybkie i precyzyjne nanoszenie wysokiej jakości nadruku na materiał. Wydajność procesu znakowania możliwa jest dzięki:

  • szybkiemu przezbrajaniu maszyn pomiędzy zleceniami,
  • idealnemu pasowaniu wydruku na produkcie,
  • równemu i szybkiemu tempu pracy maszyny.

Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw wykorzystujących bezpośredni druk sitowy na płaskich powierzchniach są maszyny firmy Sakurai.

 

Japońska precyzja maszyn sitodrukowych ze stop-cylindrem Sakurai MAESTRO

Maszyn sitodrukowych marki Sakurai używa się do lakierowania UV, druków komercyjnych i przemysłowych - sprawdzają się w druku paneli, obwodów drukowanych, tekstyliów, tabliczek znamionowych, membran, transkrypcji oraz druku zabezpieczeń. Największą zaletą maszyn MAESTRO jest gwarancja jednakowej grubości nakładanej farby oraz dokładność druku przy jednocześnie dużej szybkości drukowania.

Wszystkie maszyny sitodrukowe Sakurai MAESTRO zostały wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak:

  • stop-cylinder/cylinder zatrzymujący - gwarantuje precyzyjne umieszczenie arkusza w łapkach cylindra (podłoże jest chwytane, dopiero gdy cylinder się zatrzyma),
  • pneumatyczny bądź zmotoryzowany docisk rakla - pozwala na równomierny, stabilny docisk rakla do siatki,
  • podsys arkusza przez całą drogę w maszynie - stabilność prowadzenia arkuszy,
  • zintegrowany, elektroniczny system kontroli - sprawia, że urządzenie jest łatwe w obsłudze.

 

Wybrane modele maszyn Sakurai MAESTRO

Maszyny sitodrukowe firmy Sakurai umożliwiają pracę z materiałem o różnej grubości i formacie. Jednym z modeli jest Sakurai Maestro MS-80AII, który drukuje na podłożu o grubości od 0,05 mm do 0,8 mm i formatach od 350 x 270 mm do 800 x 550 mm z dokładnością cylindra do 0,01 mm przy prędkości od 400 do 4000 arkuszy na godzinę.

Sakurai MAESTRO to maszyny, które coraz częściej możemy znaleźć w nowoczesnych, prężnie rozwijających się drukarniach. Pozwalają na uzyskanie dużej precyzji i doskonałej jakości przy dużej prędkości pracy, dlatego doskonale sprawdzają się w druku przemysłowym.

 

 

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry