Aktualnie znajdujesz się na:

Artykuły

Druk w technologii LED UV – sprawdź, jak robi to Mimaki!

Druk w technologii LED UV to jedna z innowacyjnych metod dająca taki sam efekt, jak przy zastosowaniu tuszu atramentowego. Rewolucyjny druk LED UV zastępuje popularny jak do tej pory druk cyfrowy z wykorzystaniem ciekłych tuszy polimerowych.

Na czym polega technologia LED UV?

Drukowanie odbywa się przy zastosowaniu specjalnych drobnych kropli rozpylonych na materiale, które następnie są utrwalane za pomocą ledowych lamp emitujących światło UV. W taki sposób na materiale powstaje cienka warstwa twardego polimeru, który wykazuje wysoką trwałość. Technologia LED UV pozwala także na drukowanie białym kolorem, który może zostać wykorzystany m.in na szkle jako tło. Taki wydruk charakteryzuje się wyrazistością. 

Wydruk w technologii LED UV – postaw na najlepsze rozwiązania

Jedną z maszyn stołowych, która wykorzystuje technologię LED UV, jest bezkonkurencyjna drukarka Mimaki. Model nowej generacji UJF 7151plusII został wyposażony aż w 8 głowic drukujących zwiększających tym samym wydruk aż do 1800dpi. Dzięki wysokiej wydajności drukarka ma możliwość wydruku z dużą dokładnością, co przekłada się na bardzo dobrą jakość obrazu. Maszyna Mimaki poradzi sobie z najbardziej wymagającym zadaniem za sprawą ulepszonych systemów druku, które są nam znane już z poprzedniej wersji tego urządzenia. Dodatkowo model UJF 7151plusII może być wykorzystywany przy wielu procesach produkcyjnych na szeroką skalę. Jedną z zalet tej drukarki jest prędkość maksymalna dochodząca nawet do 8m2h (to oznacza, że jest prawie dwa razy szybsza niż poprzedni model). Urządzenie dysponuje aż 8 kanałami kolorystycznymi, co pozwala na jej konfigurację jako 2x CMYK bądź możliwość skonfigurowania z białym tuszem, lakierem, a nawet primerem. Dodatkowo funkcja „Color Gloss” gwarantuje niesamowity połysk druku. Instalując pokrywę frontową, jesteśmy w stanie zabezpieczyć druk oraz głowicę przed zmianami atmosferycznymi. 

 

Drukarka Mimaki dzięki techlonogii LED UV pozwala na wydruk z najlepszą dokładnością z możliwością wykorzystania na masową skalę.

 

 

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry