Aktualnie znajdujesz się na:

Artykuły

Wysoka prędkość i wydajność – ploter Mimaki JFX600-2513

Bezkonkurencyjna wydajność i nieprzeciętna szybkość to cechy, na które postawiła firma Mimaki, konstruując ploter JFX600-2513 – następcę dobrze znanego w Europie jak i na świecie JFX500-2131. Zastosowane innowacje, które przekraczają dotychczasowe ograniczenia urządzeń drukujących, pozwalają na wielkoformatowy druk w najwyższej jakości. JFX600-2513 wyróżnia się na tle swoich poprzedników przede wszystkim prędkością druku, większą o ponad 300%. Wprowadzone rozwiązania są nowoczesne, dopracowane i ekologiczne.

Innowacje i większe możliwości

Japoński producent stawia na zwiększanie wydajności i prędkości swoich urządzeń, a także na innowacyjność i niezawodność. Druk na urządzeniu  JXF600-2513 cechuje się intensywnością barw i przestrzennością. Urządzenie obsługuje wielowarstwowy druk 2,5D – wypukłość tekstury stworzonej w tej technologii jest wyraźnie wyczuwalna pod palcami.

Prędkość, jakość i bezpieczeństwo

Prędkość druku maszyny to maksymalnie 200 m/h, co oznacza, że w nieco ponad godzinę Mimaki JFX600-2513 jest w stanie zadrukować powierzchnię o długości równej wysokości Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie! To wynik o 300% wyższy w porównaniu do jej poprzedniczki – JFX500. 

16 głowic drukujących po 320 dysz, wielkości kropli zaczynającej się od 7pl, pole o powierzchni 2,5x1,3 m i grubości 6 cm. Podłoże do druku plotera mogą stanowić tablice informacyjne, elementy wystroju wnętrz, elementy dekoracyjne. Intensywne kolory z szerokiej gamy tuszy LH100, LUS150 oraz elastyczne tusze LUS120 zapewniają trwałe i intensywne kolory na wielu powierzchniach, niekoniecznie standardowych. Ploter Mimaki JXF600-2513 drukuje bowiem na drewnie, szkle czy metalu. Wszystkie atramenty UV posiadają certyfikat EcoGreenGuard. Zostały opracowane wedle rygorystycznych norm w zakresie bezpieczeństwa środowiska naturalnego.

Łatwość w obsłudze

Urządzenie Mimaki JXF600-2513 posiada wbudowany kontroler druku, do którego dedykowane jest najnowsze oprogramowanie RasterLink7 posiadające przyjazny interfejs i pozwalające na optymalizację wielu procesów, np. w zakresie obsługi plików przygotowanych do druku (PDF, EPS, TIFF).  Konfiguracja maszyny pozwala na jej sterowanie z poziomu urządzeń zewnętrznych. Ploter JXF600-2513 trafia więc w rosnące potrzeby firm poligraficznych i otwiera nowe możliwości produkcyjne.

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry