Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

DuPont™ Cyrel® Flexographic Solutions świętuje na targach drupa 50 lat dostarczania innowacji dla globalnej branży druku fleksograficznego, prezentując swoje najnowsze rozwiązania odpowiadające obecnym trendom w branży opakowań i druku.

 

„Targi drupa 2024 będą doskonałą platformą do demonstrowania naszego zaangażowania w branżę i świętowania dziedzictwa Cyrel® razem z naszymi klientami i partnerami. Dla naszego zespołu wsparcie klienta i partnerstwo oznacza realizację na wszystkich frontach – innowacje w produktach i usługach, zrównoważony rozwój, jakość i wydajność. Cieszymy się, że możemy zaprezentować wiele obiecujących technologii na tej wystawie, aby doskonalić flekso razem z naszymi klientami,” powiedział Tucker Norton, Globalny Dyrektor Biznesowy, DuPont Printing & Packaging.

 

W tym roku expo będzie skupiać się na zrównoważonym rozwoju – kluczowym czynniku dla globalnego rynku druku – oraz na rozwiązaniach umożliwiających specjalistycznym firmom usługowym i drukarniom osiąganie nowych poziomów szybkości, jakości i wydajności. Zrównoważony rozwój jest zawsze na pierwszym miejscu, gdy wprowadzamy nowe innowacje. Publikując nasz Raport Zrównoważonego Rozwoju 2024, z przyjemnością informujemy, że 100% energii odnawialnej jest wykorzystywane we wszystkich zakładach produkcyjnych płyt Cyrel®. Odzwierciedla to nasze zaangażowanie w redukcję naszego śladu węglowego o 50% do 2030 roku i osiągnięcie operacji neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku, zgodnie z inicjatywą DuPont Science Based Targets Initiative (SBTI).

 

Na czele prezentowanych produktów firmy na targach drupa 2024 znajduje się nowy sprzęt do termicznej obróbki płyt fotopolimerowych Cyrel® FAST 1000 TD. Zaprojektowany, aby sprostać oczekiwaniom klientów w segmencie etykiet i średnioformatowych opakowań elastycznych z rozmiarami płyt do 900 x 1200 mm (35,4 x 47,2 cala) i odpowiedni dla operacji z ograniczoną przestrzenią, nowy projekt zawiera zaawansowane funkcje znane z popularnych maszyn 2000 TD i 3000 TD. Obejmują one szybkie przetwarzanie, mniejszy ślad środowiskowy, niższe koszty i łatwość obsługi dla operatorów, wraz z wysoką jakością wydruku na szerokiej gamie podłoży.

 

Inne premiery Cyrel® obejmują dwie nowe płyty do portfolio Cyrel® EASY FAST EFM & Cyrel® Lightning LSE.

 

Ponadto, w odpowiedzi na dążenia marek do zastępowania plastiku opakowaniami papierowymi, zespół Cyrel® zaprezentuje również nową płytę EASY – Cyrel® EASY FAST EFM. Z optymalną twardością i formułą do druku na szerokiej gamie substratów papierowych, ta nowa płyta zapewnia doskonały transfer farby na papierach powlekanych, niepowlekanych, szorstkich i z recyklingu, jednocześnie utrzymując mocną wydajność druku na folii. Płyta Cyrel® EASY FAST EFM posiada wbudowaną technologię płaskich punktów, która zapewnia szerokie możliwości drukowania. Ma gładką powierzchnię, idealną do do stosowania patteringów z mikrostrukturami, co skutkuje wyjątkowo wysokim transferem farby i niskim wzrostem punktów.

 

Rozszerzając nagradzaną gamę technologii płyt fotopolimerowych Lightning, płyta Cyrel® Lightning LSE będzie promowana po raz pierwszy. Ta nowa płyta rozpuszczalnikowa jest przeznaczona do urządzeń o wysokiej intensywności ekspozycji UV LED i posiada zaprojektowaną powierzchnię, umożliwiającą drukarzom elastycznego opakowania osiągnięcie wyjątkowej spójności druku.

 

Odwiedzający targi drupa 2024 zobaczą również, jak DuPont wprowadza swój nowy program szkoleniowy na żądanie, Cyrel® University, mający na celu znaczne zmniejszenie błędów, które są do uniknięcia, szybkie przeszkolenie nowych pracowników i utrzymanie najlepszych talentów w dziedzinie przygotowania płyt i pracy w drukarni na najwyższym poziomie. Program ten umożliwi również operatorom uzyskanie certyfikatu „Cyrel® Certified”, wyróżniając ich spośród innych.

 

Nowy program Cyrel® University będzie początkowo oferować cztery interaktywne kursy wideo na żądanie, które składają się z ponad 12 godzin kompleksowych instrukcji i są dostępne na początek w sześciu językach – angielskim, niemieckim, mandaryńskim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim – z planami dodania więcej języków w nadchodzących miesiącach.

 

„Na niemal każdym wydarzeniu branżowym słyszymy od naszych klientów, jak wielkim wyzwaniem są kosztowne błędy, których można uniknąć, popełniane przez ich pracowników przy płytach w drukarni lub w pracowni płyt. Jedna ‘zła płyta’ może być bardzo kosztowna: w najlepszym przypadku może spowodować kilkugodzinny przestój maszyny i nadgodziny, aby zdążyć z nowym terminem, aby ją ponownie wykonać i przeprowadzić ponownie wymagane zadanie. W najgorszym przypadku może prowadzić do utraty kluczowego klienta z powodu przegapienia terminu lub dostarczenia wydruku, który nie spełnia oczekiwań klienta pod względem jakości. Rozpoznajemy potrzebę wsparcia naszych klientów nowymi poziomami usług i szkoleń, uzupełniając nasze wyjątkowe innowacje w dziedzinie płyt i sprzętu,” powiedział Kirk Kraines, Regionalny Menedżer Marketingu dla Zachodniej Półkuli, Cyrel® Flexographic Solutions.

 

„Jako wiodące na świecie targi branży drukarskiej, drupa 2024 stanowi doskonałą platformę dla naszego zespołu do pokazania, jak nadal rozwijamy się w branży druku fleksograficznego,” powiedział Christian Apenberg, lider targów i Menedżer Marketingu dla Wschodniej Półkuli, Cyrel® Flexographic Solutions. „Witamy wielu naszych partnerów, klientów i przyjaciół na naszym stoisku,” zakończył Christian.

Więcej informacji:

Wojciech Karlicki

Dyrektor Sprzedaży Materiałów i Maszyn Fleksograficznych

karlicki.wojciech@reprograf-grafikus.com.pl

+48 501 205 776

DuPont będzie obecny w hali 8b na stoisku B13 na targach drupa 2024, Messe Düsseldorf, Niemcy, od 28 maja do 7 czerwca 2024 roku. Więcej informacji o drupa 2024 można znaleźć na stronie www.drupa.com.

Więcej informacji: https://www.dupont.com/flexographic-systems/drupa2024.html

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry