Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Laminator Comexi SL2 w Grupie PAK

Zaawansowany Laminator Comexi od Reprograf-Grafikus

Grupa PAK, uznany lider w produkcji opakowań z Torunia, poszerzyła swoją bazę urządzeń o bezrozpuszczalnikowy laminator Comexi SL2.  Ta strategiczna inwestycja, dostarczona przez Reprograf-Grafikus, polskiego dystrybutora Comexi, jest efektem rosnącego zapotrzebowania rynku, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego, na wysokiej jakości opakowania. SL2 stanowi drugą maszynę tej marki w arsenale PAK, po zakupie laminatora Nexus Dual w 2015 roku. Innowacyjny SL2 zwiększa produktywność i jakość opakowań, a jego technologia bezrozpuszczalnikowa podkreśla zaangażowanie PAK w ekologiczne rozwiązania. Wybór PAK na korzyść Comexi, dzięki współpracy z Reprograf-Grafikus, stanowi dowód zaufania do ich technologii i profesjonalizmu. Ta najnowsza inwestycja nie tylko wyróżnia PAK na polskim rynku jako lidera w produkcji folii laminowanych, ale także potwierdza Reprograf-Grafikus jako kluczowego partnera w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań dla branży opakowań.

SL2 - Efektywność i Kontrola Jakości na Najwyższym Poziomie

Innowacyjny SL2 zaimponował swoją wydajnością, funkcjonalnością i możliwościami. Dzięki zaawansowanemu systemowi Comexi sensor G scan Synaptic Closed Loop, SL2 minimalizuje zużycie kleju i zwiększa precyzję produkcji. System ten kontroluje prędkość walca laminującego, zapewniając kompletną kontrolę nad procesem klejenia. Ten system minimalizuje zużycie kleju, skraca czas przygotowania i eliminuje problemy z jakością. To pozwala PAK na osiąganie prędkości laminowania od 200 do 400 m/min, z maksymalną prędkością 500 m/min, przy zachowaniu wysokiej jakości wykończenia produktu.

Szybka adaptacja do zmieniających się wymagań

Laminator Comexi SL2 jest wyposażony w trzy oddzielne dozowniki dla różnych rodzajów klejów, co zapewnia elastyczność i efektywność w przejściach między różnymi zadaniami. Ta innowacja pozwala PAK na szybką adaptację do różnych zleceń, umacniając ich pozycję lidera wśród polskich producentów folii laminowanych.

Comexi i PAK - Partnerstwo oparte na zaufaniu i jakości

Komentując tę współpracę, Wojciech Karlicki z Reprograf-Grafikus SA podkreśla, że wybór PAK na rzecz Comexi to dowód zaufania do ich technologii i doświadczenia. Ta najnowsza maszyna stanowi szczytowe osiągnięcie w dziedzinie laminowania, co jeszcze raz potwierdza Comexi jako lidera na rynku. Grupa PAK, idąc naprzód z Comexi, nadal zobowiązuje się do dostarczania innowacyjnych i wydajnych rozwiązań w dziedzinie opakowań, gwarantując najwyższą jakość i bezpieczeństwo produktów dla branży spożywczej.

 

Źródło: Opakowanie 12/2023

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry