Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

SCREEN L350UV+ umożliwia drukarni Maschinenbau sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu

Niemiecki specjalista ds. druku etykiet „tylko w wersji cyfrowej” wybiera drukarkę atramentową SCREEN ze względu na jej dużą szybkość i jakość druku.

Niemiecka drukarnia Maschinenbau Sobkowiak została obłożona zamówieniami do granic swoich możliwości przez szybko rosnące zapotrzebowanie na etykiety, które niemal podwoiło się wraz z pandemią COVID-19. Rozwiązaniem była drukarka etykiet SCREEN Truepress L350UV+.


„Dzięki drukarce L350UV+ przeszliśmy na znacznie szybszą cyfrową drukarkę atramentową – a wraz z nią osiągnęliśmy lepszą jakość druku, wyższą rozdzielczość i niezawodność niż w przypadku naszych urządzeń atramentowych poprzedniej generacji”, mówi Uwe Sobkowiak, dyrektor generalny Maschinenbau. „Spełnia ona potrzeby nasze i naszych klientów. Pomogła nam sprostać wyzwaniu rosnącego popytu na etykiety, zwłaszcza w przemyśle spożywczym.

Seria SCREEN L350: Spełnia potrzeby nasze i naszych klientów

 

 

 

Szybki i elastyczny druk

Drukarnia „tylko cyfrowa”, zatrudniająca 14 osób, Maschinenbau używa drukarki etykiet L350UV+ do szerokiego zakresu zadań drukowania, od etykiet na żywność po etykiety na kosmetyki i produkty przemysłowe. „Naszą siłą jest to, że jesteśmy w stanie niezwykle szybko i elastycznie reagować na potrzeby klientów. Maszyna SCREEN L350UV+ wspiera i ułatwia to. Pomaga nam wyróżnić się na rynku”– mówi Sobkowiak. Druk etykiet Maschinenbau jest w 100% cyfrowy.

Zlokalizowana w pobliżu Düsseldorfu firma Maschinenbau weszła na niemiecki rynek druku etykiet w 2014 roku, po zdobyciu miana producenta maszyn przemysłowych. Jednym z jej klientów była firma opakowaniowa, która oprócz sprzętu produkcyjnego potrzebowała również usług poligraficznych. Doświadczenie firmy w dziedzinie maszyn pomogło Maschinenbau pozostać w czołówce technologii w branży poligraficznej. Była to jedna z pierwszych niemieckich drukarni, która przeszła na druk w 100 procentach cyfrowy.

 

Niemcy przechodzą na technologię cyfrową

Firma SCREEN, która sprzedała ponad 200 zespołów cyfrowych drukarek atramentowych do etykiet, odnotowała w ciągu ostatnich kilku lat wzrost popytu na sprzęt do druku cyfrowego w Niemczech. „Jest to spowodowane zapotrzebowaniem na szybką i elastyczną technologię druku, która jest w stanie szybko wykonać stosunkowo małe nakłady i zapewnia wysoką jakość druku, dorównującą offsetowi.

Ponadto technologia druku cyfrowego jest bardziej energooszczędna i wytwarza mniej odpadów niż konwencjonalna technologia druku, dzięki czemu spełnia coraz bardziej ambitne wymagania niemieckich firm w zakresie zrównoważonego rozwoju”, mówi Patrick Jud, dyrektor regionalny DACH w SCREEN Europe. „Wzrost niemieckich inwestycji w technologie druku cyfrowego, który obserwujemy dzisiaj, prawdopodobnie utrzyma się, a nawet przyspieszy w nadchodzących latach”, dodaje.

 

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry