Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Reprograf-Grafikus na pomoc pszczołom

Rozwiązania proekologiczne są bardzo wspierane zarówno przez firmę Reprograf-Grafikus w pojęciu organizacji, jak i przez samych pracowników. Każdy pomysł wychodzący od pracowników jest brany pod uwagę Zarządu. Poligrafia do niedawna nie była kojarzona jako branża wspierająca ochronę środowiska. Dziś Reprograf-Grafikus z dumą może pochwalić się, że poprzez inicjatywę pracownika, pomaga pszczelarzom.

Wiele mówi się o ciężkiej sytuacji owadów w Polsce. Obecnie pszczołom w poważnym stopniu zagrażają toksyczne pestycydy wykorzystywane głównie w rolnictwie. Kilka z nich to nawet potwierdzeni „zabójcy pszczół”.  Mogą wywoływać  ostre lub chroniczne zatrucia, które prowadzą do śmierci pojedynczych pszczół lub całych kolonii. Oczywiście to nie jedyne zagrożenie dla życia pszczół. Ule bywają otruwane, groźne jest dla tych owadów zanieczyszczenie powietrza, stres i wiele innych czynników.

Świadomość tej sytuacji sprawiła, że firma Reprograf-Grafikus postanowiła włączyć się do akcji rozszerzania i wspierania działalności pszczelarskiej w Wielkopolsce. Ochrona pożytecznych owadów zapylających jest bowiem  skuteczna wtedy, gdy ludzie zechcą wziąć na siebie część odpowiedzialności za ich los i podejmą się konkretnych działań ochronnych!

Jeden z pracowników bogucińskiego laboratorium  Reprograf-Grafikus  wykazał się szczególną wrażliwością na los pszczół i z jego inicjatywy firma od 1,5 roku oddaje pszczelarzom czyste deski, pochodzące głównie z drewnianych opakowań zbiorczych produktów. Normalnie deski zostałyby poddane utylizacji, tymczasem dostają swoje „drugie życie” i przeznaczane są  na budowę nowych uli. Kolejne ule, to kolejne możliwości. Niektórzy  stracili swoje ule, stąd pomoc okazała się bardzo cenna.

Celem projektu jest oczywiście ratowanie pszczół, inspirowanie do podejmowania długofalowych działań na rzecz poprawy warunków życia pszczół w Polsce. Firma ma już zaplanowane kolejne działania związane ze wspieraniem środowiska i ma nadzieję, że stanie się to wręcz stałym zjawiskiem w naszej branży, że firmy podejmą takie inicjatywy i będą miały również wpływ na wdrażanie proekologicznych działań na co dzień.

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry