Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

X-Rite Innovation Day we Wrocławiu

Reprograf jako dystrybutor firmy X-Rite na rynku polskim zorganizował we Wrocławiu w dn. 24.04. pierwsze z zaplanowanego cyklu spotkanie warsztatowe X-Rite Innovation Days.

Spotkanie uświetniła POLSKA PREMIERA najnowszego, nagrodzonego prestiżową nagrodą w dziedzinie wzornictwa przemysłowego: Red Dot Award, urządzenia i1 Pro2, które oficjalnie zaprezentowano dla szerszego grona dopiero ponad tydzień później podczas  targów Drupa 2012. Przybyli goście mogli jako pierwsi dowiedzieć się o szczegółach technicznych, dotyczących tego urządzenia oraz zapoznać się z jego zaletami podczas części praktycznej spotkania.

Spotkanie podzielono generalnie na dwie części: część wykładową oraz część warsztatową. W imieniu organizatorów przybyłych gości powitała Regionalna Szefowa Sprzedaży odpowiedzialna za region województwa dolnośląskiego i opolskiego p. Beata Przybylska-Józefiak.

IMGP3537.JPGJako pierwsza prezentację wygłosiła p.  Małgorzata Ungradova-Lososova (Sales Teritory Manager X-Rite), która przedstawiła ww najnowsze urządzenie i1 Pro 2. Jak przystało na premierę nastąpiło oficjalne odsłonięcie urządzenia, jego rozpakowanie i prezentacja.

Następna prezentacja „Profile i ich praktyczne wykorzystanie, kalibracja – szybko, łatwo i przyjemnie z właściwymi urządzeniami“ została przedstawiona przez p. Małgorzatę Szczotkę ( z firmy partnerskiej Control Management Consulting zajmującej się kompleksową standaryzacją druku na wszystkich etapach produkcji poligraficznej). Zwróciła ona uwagę na znaczenie kalibracji i profilowania przez pryzmat standaryzacji druku w drukarni w oparciu o wytyczne ISO 12647. Przedstawiła znaczenie profili barwnych ICC urządzeń wejścia, wyświetlania i wyjścia jako zwieńczenie procesu standaryzacji druku niezbędne do poprawnego funkcjonowania workflow zarządzania barwą. Zaprezentowała również narzędzia i oprogramowanie X-Rite ułatwiające proces kalibracji i standaryzacji urządzeń i procesów w drukarni.

IMGP3560.JPGAspektowi „Szybkiego pomiaru barwy i gęstości w druku przy wykorzystaniu automatycznych urządzeń skanujących typu IntelliTrax i EasyTrax“ poświęcił  uwagę p. Andrzej Sochoń ( Product Manager, Reprograf). Współczesna drukarnia musi mieć zapewnione warunki szybkiego i efektywnego uzyskiwania pełnej gotowości nakładowej, intuicyjny a najlepiej automatyczny, skuteczny system detekcji i interpretacji błędów. Zapewniają to systemy X-Rite pracujące jako moduły samodzielne (systemy intuicyjne sugerujące operatorowi np. konieczność dokonania korekcji w strefach farbowych) lub w pętli sprzężenia zwrotnego (systemy automatyczne Printflow DC). Rezultatem jest perfekcyjne odtworzenie barwy (zadowolony klient) oraz szybki zwrot z kosztów inwestycyjnych dzięki oszczedności czasu, makulatury i farby, przedłużona żywotność maszyny.

Małgorzata Ungradova-Lososova przedstawiła także  „Rozwiązania X-Rite dla przemysłu opakowań“ oraz informacje dotyczące serwisu urządzeń X-Rite w prezentacji: „Serwis, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne urządzeń X-Rite“.

Prezentacja „Rozwiązania X-Rite dla przemysłu opakowań“ dotyczyła najnowszych sposobów i metod kontroli i komunikacji o barwie w tej najszybciej się dzisiaj rozwijającej dziedzinie druku.

Barwa to pierwsza rzecz, którą rozpoznajemy, barwa to właściwość, którą zapamiętujemy najdłużej, barwa to strategiczne narzędzie wykorzystywane przez firmy dla zapewnienia sobie lojalności klientów. Znalezienie właściwej barwy, stałe jej powtarzanie, komunikacja o niej to najtrudniejsze wezwania w świecie opakowań. Projekty i wzornictwo przemysłowe odzwierciedlają spójność marki na różnych poziomach łańcucha dostaw.

Globalizacja stwarza możliwości i dyktuje konieczność współpracy zleceniodawców, agencji, drukarń opakowań i dostawców farb, mogących znajdować się w różnych miejscach na ziemi.

IMGP3585.JPGPodstawą takiej komunikacji jest cyfrowy opis barwy, uzyskiwany poprzez pomiar spektrofotometryczny i przesyłany w postaci pliku w standardowym formacie (na przykład CxF) do różnych aplikacji, służących do jej kontroli i specyfikacji.
Do tego właśnie służą: wzorniki: Pantone Plus, spektrofotometry X-Rite Spektroeye, Serii 900, czy SP wraz z aplikacjami: Ink Formulation 6, Color Quality, Color iQC w wersji dla jednego komputera lub on-line, czy nowy projekt Pantone Live.

 


W części warsztatowej  goście mieli możliwość w praktyce wykorzystać urządzenia oferowane przez firmę X-Rite. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy urządzeń IntelliTrax i EasyTrax, nowy i1Pro2 wraz o oprogramowaniem do kalibracji i profilowania i1 Profiler 2, oraz oprogramowanie do recepturowania farb i kontroli jej jakości Ink Formulation 6.

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry