Aktualnie znajdujesz się na:

Piszą o nas

Komori H-UV przenosi druk offsetowy na kolejny poziom. Pełny zakres systemów przyspieszonego suszenia

W ślad za wydarzeniem „Półformat, pełny potencjał", które było prawdziwym sukcesem, Komori Europe zorganizowało 19 i 20 października 2016r Dni Otwarte, tym razem skupiając się na maszynach 40‑calowych ze swojego centrum Graphic Center i technologiach przyspieszonego suszenia, od klasycznej UV do H-UV i H-UV L. Pan Satoshi Mochida, prezes i dyrektor operacyjny Komori, pokreślił znaczenie rynku europejskiego dla technologii H-UV Komori: „Europa stała się naszym drugim rynkiem H-UV po Japonii, z ponad 175 sprzedanymi prasami z ponad 700 sprzedanych na całym świecie”.

Open House „Pełny zakres H-UV” zorganizowany w centrali Komori w Utrechcie (Holandia) przyciągnął drukarzy z ponad 15 krajów, którzy okazali żywe zainteresowanie ciągłym rozwojem technologii H-UV i H-UV L. Goście zostali powitani przez Pana Mochidę: „Jestem pewien, że nasze zespoły ekspertów przekonają Was, że – bez względu na to, jakie są Wasze potrzeby w zakresie drukowania – Komori ma dla Was rozwiązanie”.

Prezentacje na żywo

Firma Komori zaprezentowała swoje technologie UV, H-UV i H-UV L (LED) w praktyce na trzech różnych maszynach 40‑calowych. Prezentacje, przeprowadzone na żywo na maszynach GLX-640+C z technologią UV, GL-840P z H‑UV i GL-540+C z H-UV L (LED), natychmiast unaoczniły gościom zalety przyspieszonego suszenia: nie ma już  potrzeby prószenia, a wszystkie zadrukowane arkusze opuszczają maszynę całkowicie suche. Jakość druku spełnia najwyższe standardy, nawet przy drukowaniu dwustronnym z dużą prędkością.

OH_19-20.10_1.JPG

 

Seminarium

Po zapoznaniu się z bliska z możliwościami przyspieszonego suszenia, goście zostali zaproszeni do wzięcia udziału w seminarium, gdzie mogli uzyskać bardziej szczegółowe informacje od zespołu ekspertów Komori i jej partnerów, takich jak Baldwin i Siegwerk. Eksperci wyjaśnili, w jaki sposób systemy UV i H-UV wykorzystują promieniowanie UV do utwardzania farb o wysokiej czułości poprzez polimeryzację. „Klasyczna technologia UV” została skomercjalizowana w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku w grupie zastosowań o najwyższych wymaganiach na podłożach wszystkich rodzajów. Następnie firma Komori wprowadziła w 2008 roku innowacyjną technologię H-UV przeznaczoną dla druku ”na żądanie” i druku o dużej wartości dodanej. Po sprzedaniu z powodzeniem ponad 700 maszyn z technologią H‑UV na całym świecie, przesuwając wciąż dalej granice możliwości druku offsetowego, firma Komori zaprezentowała na targach Drupa 2016 technologię H-UV L (LED).

UV, H-UV i H-UV L (LED)

OH_19-20.10.JPGPod względem wydajności produkcji, jakości i ochrony środowiska, klasyczna technologia UV oraz technologie H-UV i H-UV L pozostawiają w tyle konwencjonalne techniki z wykorzystaniem farb na bazie olejowej w prawie każdym aspekcie.

Porównanie między sobą trzech systemów przyspieszonego suszenia sprowadza się do dalszego zwiększania wydajności, oszczędności energii i zakresu zastosowań. Podczas, gdy technologia H‑UV L jest dostępna dla maszyn dwustronnych 4-, 5- i 8-kolorowych do druku na papierze lub kartonie, technologie UV i H-UV są używane w maszynach wielokolorowych z zespołami lakierującymi, z zastosowaniem różnorodnych technik uszlachetniania na podłożach różnego rodzaju.

Oferując najszerszy zakres energooszczędnych systemów przyspieszonego suszenia, jako integralnej części swoich całościowych rozwiązań, z których każde ma własne zalety, firma Komori może sprostać najbardziej różnorodnym wymaganiom, a nawet przewidzieć przyszłe potrzeby klientów: „Z dumą oferujemy każdemu z Was najlepsze konfiguracje dostosowane do Waszych potrzeb, które wesprą rozwój Waszej działalności i pomogą Wam wykorzystywać wszelkie okazje w prowadzonym biznesie”.

Ciągłe innowacje

„Komori ewoluuje od producenta specjalistycznych maszyn offsetowych do dostawcy całościowych usług w zakresie technologii druku, sama pozostając niezachwianą w swojej wierze w potęgę i przyszłość papieru, i silną w swoim dążeniu do przewidywania potrzeb swoich klientów”, powtarzał Pan Mochida podczas swojego wystąpienia. Oferta technologii H-UV jest ważną częścią tej strategii. Na targach Drupa zapowiedziano rozpoczęcie współpracy z firmą Siegwerk w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na farby H-UV, a także w celu wzmocnienia zarządzania jakością i dalszym rozwojem. Farby Siegwerk są teraz dostępne jako K‑Supply ink, a w 2017 roku pojawi się w masowej sprzedaży Komori K-Ink KG915 dla technologii H-UV oraz H-UV L . Komori poszerzy swoją ofertę o farby Pantone, fluorescencyjne i metaliczne, zwiększając zakres zastosowań i opanowując jeszcze szybciej nowe segmenty rynku. Jak stwierdził Pan Mochida: „Przemysł poligraficzny rozwija się szybko, a drukarze oczekują od swoich dostawców, że będą zapewniać im nie tylko unikalne rozwiązania, ale również będą stwarzać nowe okazje, pozwalające zwiększać ich potencjał biznesowy

Opcje strony

do góry