Reprograf Grafikus SA

http://www.reprograf-grafikus.com.pl/rg/aktualnosci/17823,Firma-Asahi-Photoproducts-zaprezentowala-na-wystawie-SinoFlex-plyte-fleksografic.html
2021-10-22, 12:41

Aktualności

Firma Asahi Photoproducts zaprezentowała na wystawie SinoFlex płytę fleksograficzną AWP™ CleanFlat

Wodowymywalna płyta z płaskim punktem zapewnia wysoką jakość, ulepsza konsystencje i nakładanie farby

Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformowała o pomyślnym udziale w SinoFlex, wiodącej azjatyckiej platformie handlowej skupiającej się na opakowaniach giętkich. Na wystawie, która odbyła się w Szanghaju w dniach 14-16 lipca, Asahi zaprezentowała nową, gotową do użycia, wodowymywalną  płytę fleksograficzną AWP™ CleanFlat FlatTop z technologią CleanPrint
oraz pełną gamę płyt CleanPrint, wyjaśniając, że te płyty nie tylko zapewniają druk fleksograficzny w harmonii ze środowiskiem, ale także zapewniają lepszą jakość i ogólną efektywność urządzeń (OEE). Płyty Asahi CleanPrint są dostępne dla szerokiej gamy zastosowań, podłoży
i zostały specjalnie opracowane przez naszych inżynierów chemików, aby przenieść pozostałą farbę na zadrukowane podłoże, redukując przestoje maszyny drukującej ze względu na konieczność czyszczenia płyty, zapewniając jednocześnie wyjątkową stałą jakość przez cały cykl.

“Byliśmy niezmiernie zadowoleni z ciepłego przyjęcia przez uczestników naszej linii płyt CleanPrint, zwłaszcza wymywanej wodą płyty FlatTop AWP™ CleanFlat, która zadebiutowała na targach na całym świecie” – powiedział Ryo Ichihashi, (kierownik ASEM China). „W całej Azji drukarnie fleksograficzne poszukują bardziej zrównoważonych procesów wytwarzania płyt, ponieważ coraz większy nacisk kładzie się na zmniejszenie śladu węglowego. Linia płyt CleanPrint firmy Asahi spełnia wszystkie wymagania w tym zakresie.”

Płyta Asahi AWP™ CleanFlat FlatTop z technologią CleanPrint jest gotowa do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka bez specjalnego przepływu pracy lub sprzętu. Płyty CleanFlat są kompatybilne ze standardowymi przepływami pracy, w tym lampami UV, systemami naświetlania UV LED lub FULL HD, a także nowoczesnymi technologiami rastrowania i mikroceli, aby zapewnić najwyższy poziom jakości i spójności w całym nakładzie.


Asahi AWP™-CleanFlat to pierwsza wymywana wodą płyta Asahi FlatTop z technologią CleanPrint po wyjęciu z pudełka, bez specjalnego przepływu pracy lub wyposażenia.

 

Zestawienie innych płyt Asahi CleanPrint na wystawie:

  • AWP™-DEW, idealna do najwyższej jakości zastosowań fleksograficznych, w tym elastycznych opakowań i etykiet. Zaprojektowana, aby odejść od przetwarzania płyt na bazie rozpuszczalników do wymywania LZO, oferując czystszą alternatywę dla przemysłu fleksograficznego.
  • AFP™-BFTK, wysokiej jakości płyta z wbudowanym płaskim punktem, wymywana solwentowo o najlepszej w swojej klasie konsystencji na maszynie drukarskiej. Płyty te zapewniają lepsze rozłożenie farby na elastycznej folii opakowaniowej, papierze i podłożach etykiet w połączeniu ze specjalnymi paternami rastrowania oraz zapewniają doskonałą jakość w wysokich światłach.
  • AFP™-Leggero, super miękkie płyty zaprojektowane specjalnie do drukowania z delikatnym dociskiem na pudłach transportowych z tektury falistej, zapewniające minimalny efekt washboarding i dobre pokrycie farbą dedykowane dla najwyższej jakości, jednocześnie eliminują zgniatanie tektury, aby lepiej chronić pakowane towary.
  • AFP™-TOP, wysokiej jakości twarda cyfrowa płyta fleksograficzna, która zapewnia szeroki gamut kolorystyczny i miękkie odcienie tonalne zanikające do zera. Docisk na maszynie Kiss-touch zapewnia powtarzalną jakość druku i mniej przerw ze względu na konieczność czyszczenia płyty podczas druku. Kompatybilna z wysokiej jakości technologią rastrowania, także mikroceli.
  • AFP™-TSP, idealna płyta dla lepkich farb i produktów takich jak opakowania na karmę dla zwierząt. Jest to najlepszy wybór płyty dla większości lepkich receptur farb, co pozwala na rzadsze przestoje maszyny ze względu na konieczność czyszczenia płyty i stałą jakość druku.
  • AFP™-APC/TPC to cyfrowe i analogowe płyty opracowane z myślą o wysokojakościowym rynku corrugated display i oznakowań z tektury falistej, gdzie liczy się jakość obrazu. Na tekturze powlekanej z podwójną falą, dzięki technologii CleanPrint, płyta zapewnia wyjątkową wydajność drukowania przy minimalnym przyroście punktu.

 

“Odwiedzający nasze stoisko byli zadowoleni, widząc, jak obszerna jest linia Asahi CleanPrint” – dodał Ryo Ichihashi, (kierownik w ASEM China) - „z płytami CleanPrint dostępnymi teraz dla niemal wszystkich zastosowań fleksograficznych”.

Aby uzyskać więcej informacji na temat innych rozwiązań fleksograficznych firmy Asahi Photoproducts, które są w harmonii ze środowiskiem, odwiedź www.asahi-photoproducts.com.

 


 

 

 

 

Opcje strony