Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

SCREEN wprowadza na rynek serię CtP - PlateRite Ultima 40000N, zaprojektowaną do obsługi 40 stron formatu A4

SCREEN Graphic Solutions Co., Ltd. (SCREEN GA) zakończył prace nad serią termicznych systemów CtP PlateRite Ultima 40000N. (SCREEN GA). Są to wysokowydajne modele, które zostały zaprojektowane do obsługi standardowych i bezprocesowych form drukowych w formacie zawierającym 40 stron A4. Dzięki najnowocześniejszym głowicom GLVTM, zapewniają one wyjątkową wydajność do 35 płyt na godzinę. Jednoczesna światowa premiera serii planowana jest na lipiec bieżącego roku.

W ostatnich latach przemysł poligraficzny coraz częściej oczekiwał  wprowadzenia wielkoformatowych (VLF) systemów CtP, które oprócz wysokiej jakości naświetlania oferują zwiększoną wydajność. Takie rozwiązania mają umożliwiać obsługę większej liczby zleceń, a także usprawnić  proces produkcji  i zmniejszyć obciążenia operatora. W odpowiedzi na te potrzeby firma SCREEN GA opracowała serię CtP - PlateRite Ultima 40000N. Są to  systemy bazujące na dwóch wyjątkowych modelach PlateRite Ultima 36000 i 40000, które dzięki wydajności i niezawodności osiągnęły imponujące wyniki od momentu wprowadzenia serii Ultima na rynek w 2006 roku.

Oba modele PlateRite Ultima 40000N wyposażone są w najnowsze głowice naświetlające GLV. Głowice te współpracują z opatentowanymi przez SCREEN GA technologiami mocowania oraz  mechanizmem automatycznego wyważania, których celem jest zapewnienie stabilności, szybkości ekspozycji w połączeniu z najwyższą jakością ekspozycji. Linia obejmuje obecnie modele ZS i ZT, dzięki czemu drukarnie mogą dobrać odpowiedni typ do wielkości produkcji.

Model Ultima 40000N ZS jest wyposażony w pojedynczą 1024-kanałową głowicę z diodą laserową, umożliwiającą produkcję 24 płyt na godzinę, zaś model ZT jest wyposażony w dwie takie głowice, co daje wydajność do 35 płyt na godzinę.  Oba systemy są w stanie obsługiwać pojedyncze płyty o rozmiarach do 2,280 x 1,600 mm, a także posiadają możliwość załadowania dowolnymi dwoma płytami o wymiarach do 1060 x 1600 mm.

Stosowane formy drukowe  obejmują między innymi różne rodzaje płyt bezprocesowych dostępnych u głównych producentów. Ponieważ płyty bezprocesowe nie wymagają stosowania chemikaliów normalnie używanych w procesorach po naświetleniu, stanowią one bardziej przyjazną dla środowiska opcję, dzięki czemu pomagają zmniejszyć zużycie energii i obciążenie operatora.

 

  • 2021-07-12_PTRUltima40000N_ZT_200928
    2021-07-12_PTRUltima40000N_ZT_200928

 

 Modele ZS i ZT są również kompatybilne z wielokasetowym podajnikiem automatycznym  MA-L40000N firmy SCREEN GA, zdolnym do automatycznego podawania do 300 form drukowych  z każdej kasety, oraz automatycznym podajnikiem SA-L40000N SKID, który umożliwia bezpośrednie wykorzystanie łącznie 600 form drukowych  załadowanych na paletę.

 

Oprócz zapewnienia znacznych oszczędności pracy i poprawy stabilności operacyjnej poprzez umożliwienie wydłużenia czasu ciągłej produkcji, autoloadery pomagają ograniczyć uszkodzenia i błędy załadunku, które były stałym źródłem zmartwień podczas obsługi płyt o dużych rozmiarach dla systemów VLF CtP. Dalsze wsparcie dla zwiększonej niezawodności operacyjnej zapewnia usługa sieciowa TRUST firmy SCREEN GA, która umożliwia zaawansowaną konserwację i monitorowanie online modeli PlateRite Ultima 40000N.

 

SCREEN GA w dalszym ciągu ugruntowuje swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie CtP i pozostaje mocno zaangażowany w dostarczanie produktów zaprojektowanych w celu zaspokojenia zarówno istniejących, jak i wschodzących potrzeb rynku. Firma ma nadzieję, że produkty te przyczynią się do długoterminowego rozwoju przemysłu poligraficznego.

Opcje strony

Polecamy

Projekt UE COVID
do góry