Reprograf Grafikus SA

http://www.reprograf-grafikus.com.pl/rg/aktualnosci/16503,CoBo-Stack-on-Tour-2021.html
2021-03-07, 06:49

Aktualności

CoBo Stack on Tour 2021

Reprograf-Grafikus wraz z MBO Komori Group planuje w roku 2021 objazdowy pokaz robota Cobo-Stac w drukarniach w Polsce. Zapraszamy do zgłoszenia!

Zapraszamy Państwa do obejrzenia najnowocześniejszego rozwiązania automatyzacji w introligatorni oraz jego możliwości. Jest to robot układający - Cobo Stack, który potrafi układać składki z falcerki, broszury z linii szyjących oraz bloków książki z linii do oprawy klejonej.

 

MBO CoBo-Stack to tak zwany cobot, czyli robot współpracujący, który nie potrzebuje klatki ochronnej. Odpowiedni system zabezpieczeń gwarantuje mu znak CE bez konieczności dodatkowej ochrony. Stosy produktów, np. stosy złożonych składek są podawane na stół CoBo-Stack. Cobot podnosi stosy ze stołu i układa je na paletach. Jest to olbrzymie fizyczne odciążenie operatora przy odbieraniu. Palety można umieścić po obu stronach odbierania, umożliwiając nieprzerwaną pracę. Podczas gdy MBO CoBo-Stack układa na jednej palecie, operator może przesunąć drugą, załadowaną paletę i przygotować następną pustą.

 

Firma Reprograf-Grafiukus wraz z MBO Komori Group planuje w roku 2021 objazdowy pokaz robota Cobo-Stac w drukarniach w Polsce.
 

Warunkiem jest posiadanie odpowiedniego wykładania gotowych produktów lub składek z falcerki. W przypadku bloków i broszur szytych drutem jest to sztaplarka a w przypadku falcerki wykładanie serii Palamides lub podobne.

Przykładowe wykorzystanie CoBo-Stack w drukarni można obejrzeć na filmie:

 

 

W przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na prezentację, samochód z robotem Cobo-Stack przyjeżdża do Państwa firmy, instalujemy go i programujemy do odpowiedniej produkcji i robot pracuje 1-2 dni, aby zademonstrować możliwości i korzyści.

 

Terminy wizyt u Państwa dostosujemy do możliwości związanych z restrykcjami pandemii.

Propozycje przedstawimy wkrótce, prosimy o potwierdzenie chęci wykorzystania Cobo-Stacka w swojej drukarni oraz o podanie dogodnego orientacyjnego terminu.

 

Tomasz Naglik, naglik.tomasz@reprograf-grafikus.com.pl, 698 698 629

Stefan Piotrowski, piotrowski.stefan@reprograf-grafikus.com.pl, 698 698 601

Pliki do pobrania

Opcje strony