Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

MBO nagrodzone „100 MIEJSC DLA PRZEMYSŁU 4.0 W BADEN-WUERTTEMBERG”

W ubiegłym roku firma MBO Postpress Solutions GmbH postawiła ważny kamień milowy dla przyszłości nowoczesnego wykańczania druku za pomocą robota współpracującego CoBo-Stack. Z tego powodu Sekretarz Stanu Katrin Schütz ogłosi MBO m.in. jako zwycięzcę konkursu „100 miejsc dla Przemysłu 4.0 w Badenii-Wirtembergii”.

„Badenia-Wirtembergia jest pionierem w wyznaczających trendy technologiach, takich jak sztuczna inteligencja i wdrażanie innowacyjnych pomysłów dla przemysłu przyszłości. Poprzez tę nagrodę chcemy zmotywować małe i średnie firmy do aktywnego wykorzystywania realnych możliwości Przemysłu 4.0 ”, mówi Schütz. Oprócz CoBo-Stack od MBO nagrodę otrzymało 10 innych firm za ich rozwiązania w zakresie digitalizacji.

„Nagroda ma na celu zwiększenie świadomości na temat innowacyjnych rozwiązań z tego zakresu, które tworzą wartość dodaną. Daje pionierom Przemysłu 4.0 szansę na bycie docenionym za ich osiągnięcia, a innym firmom daje inspirację z szerokiego wachlarza przykładów zastosowań ”, wyjaśnia Schütz.

Celem zainicjowanej przez Ministerstwo Gospodarki sieci „Industry 4.0 Baden-Wuerttemberg Alliance” jest znalezienie koncepcji ekonomicznych, które odniosły sukces w inteligentnym tworzeniu sieci procesów produkcji i tworzenia wartości. Jury złożone z ekspertów ocenia konkretne znaczenie praktyczne dla Przemysłu 4.0, a także stopień innowacyjności.

„Industry 4.0 Baden-Wuerttemberg Alliance” ma na celu połączenie wiedzy specjalistycznej z technologią produkcji oraz technologią informacyjno-komunikacyjną, sieci wszystkich ważnych elementów współpracujących i pomoc firmom średniej wielkości we wdrażaniu Przemysłu 4.0 za pomocą innowacyjnych ofert transferowych. Biurem koordynującym jest regionalne stowarzyszenie VDMA w Badenii-Wirtembergii. Ponad 50 organizacji partnerskich sojuszu - firmy, grupy, stowarzyszenia, klastry, uniwersytety i instytucje badawcze, a także partnerzy społeczni - dążą do ustanowienia Badenii-Wirtembergii jako wiodącego regionu technologii Przemysłu 4.0 na świecie. Szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa odgrywają ważną rolę i mogą czerpać korzyści z sojuszu.

GRATULUJEMY!

Przedstawicielem firmy MBO w Polsce jest Reprograf-Grafikus SA

 

Film Cobo-Stack:

 

Opcje strony

do góry