Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Debiut nowej arkuszowej maszyny Komori Lithrone G37P z perfektorem

Komori powiększyła swoje portfolio i dodała do swoich 37-calowych maszyn arkuszowych, nową ośmiokolorową Lithrone G37P z perfektorem. Oficjalny debiut miał miejsce w lipcu na targach Igas 2018. Tym razem jest to ośmiokolorowa maszyna arkuszowa z perfektorem, umożliwiająca w jednym przejściu druk dwustronny, w formacie 37 cali.

Lithrone G37P charakteryzuje się kompaktowym kształtem. Jest to wynik prac projektowych Komori nad połączeniem funkcjonalności, ergonomii i design’u. Maszyna  posiada  szeroki zakres opcji, w tym opatentowane przez Komori technologie  niskoenergetycznego suszenia Komori H-UV lub H-UV L (LED).  Jest przystosowana do instalacji najnowszego systemu optymalizacji i oceny jakości druku PQA-S, w tym  systemu sprawdzenia poprawności każdego arkusza pod kątem defektów druku oraz ciągłej kontroli nafarbienia. To innowacyjne rozwiązanie pozwala zachować jednolity kolor podczas druku z maksymalną prędkością. PQA-S działa w połączeniu ze spektro-densytometrycznym systemem pomiarowym PDC-SX, który łączy funkcje ustawiania automatycznego pasowania z jednoczesną dogłębną analizą charakterystyki druku jak poziom szarości, przyrosty punktów i Delta E. Funkcjonowanie tych systemów zapewnia najwyższy poziom jakości druku, jednocześnie podnosząc produktywność i wpływając na  znaczne oszczędności w procesie produkcyjnym. Właśnie dla tego Lithrone G37P wyznacza nowy standard w maszynach  37-calowych.


Najnowszy mechanizm perfectora  maszyny Lithrone G37P nie wymaga zmiany łapek w trybie odwracania arkuszy. Zamiast tego cała sztanga łapek obraca się po przechwyceniu przez łapki tylnej krawędzi arkusza. Zastosowana konstrukcja zwiększa stabilność i niezawodność podczas obracania arkusza, przy jednoczesny znacznym  zmniejszeniu wymagań w zakresie obsługi i konserwacji. W samych procesach druku dzięki prostocie funkcjonalności, model Lithrone G37P zapewnia wysoką jakość przy dużych prędkościach produkcyjnych. Dodatkowo zdolność maszyny do obniżenia kosztów związanych z  wstępnym ustawieniem, a także  kosztów produkcji na materiałach  takich jak płyty, obciągi i wałki powoduje, że Lithrone G37 przyczynia się do podniesienia rentowności druku.

Opcje strony

do góry