Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Zapewnianie rozwoju druku fleksograficznego w przyszłości

York Repro-Graphic Group zwraca się w stronę fleksograficznych płyt drukowych AWP firmy Asahi Photoproducts, co umożliwia wykorzystanie metody drukowania ze stałą paletą kolorów

Tokio, Japonia i Bruksela, Belgia, 9 września 2016 – Firma Asahi Photoproducts, pionier w tworzeniu fleksograficznych, fotopolimerowych płyt, ogłosiła dziś, że przedsiębiorstwo York Repro-Graphic Group (YRG) zaadoptowało do swoich rozwiązań system fleksograficznych płyt drukarskich Asahi AWPTM klasy premium, przygotowany dla klientów korzystających z procesu drukowania ze stałą paletą kolorów. Stworzona z myślą o najwyższej jakości płyta wymywana wodą (water wash plate – AWP) spisuje się lepiej niż najlepsze obecnie dostępne płyty cyfrowe do druku fleksograficznego, a także oferuje większą wydajność niż płyty stworzone w technologii Flat Top Dot.  Po raz pierwszy cyfrowa płyta fotopolimerowa jest w stanie utrzymać niezwykle małe punkty – mniejsze nawet niż w przypadku płyt wykorzystywanych w druku solwentowym – a jej stabilność na maszynie jest wyższa niż w przypadku płyt solwentowych, oferując przy tym wiele powiązanych korzyści związanych z ochroną środowiska i redukcją odpadów. Precyzyjn pasowanie zapewnia szybsze uruchamianie i zmniejszoną ilość odpadów w druku.

Mark Gration, dyrektor zarządzający grupy YRG powiedział: „Zauważamy rosnące zapotrzebowanie na opakowania wyprodukowane w technologii stałej palety kolorów ze względu na jej różne cechy poprawiające wydajność, włączając w to redukcję zapasów farby, szybsze uruchamianie, rzadsze przestoje pracy i mniejszą ilość odpadów. Znacząco pozwala to zmniejszyć czasy związane ze zmianą prac, ponieważ nie wymaga zmywania pomiędzy zadaniami. Osiągnięcie wydajności, jakiej wymagają właściciele marki, wymaga jednak dużej precyzji. Dlatego właśnie wybraliśmy płyty AWP (wymywane wodą) firmy Asahi, które stanowią idealne rozwiązanie dla klientów korzystających z metody drukowania ze stałą paletą kolorów. Jakość, którą można osiągnąć dzięki tym płytom przewyższa jakość druku w technologii Flat Top Dot, sprawiając, że płyta AWP jest najlepszym rozwiązaniem na rynku”.

YRG, pierwsza na świecie firma świadcząca usługi reprograficzne, która spełniła normę regulującą druk ISO-12647 w zakresie standardów kolorów, wierzy, że drukowanie ze stałą paletą kolorów może zapewnić przyszłą efektywność procesów drukowania fleksograficznego.

Idąc dalej, YRG planuje rozwinąć swoje usługi w zakresie wytwarzania form drukowych w firmie u klienta. Jak twierdzi Gration, „Pozwoli nam to wspierać naszych klientów w jeszcze większej redukcji czasów w procesie przenoszenia płyty na i sprostania zmiennym warunkom rynku, który w coraz większym stopniu wymaga produkcji w systemie Just-in-Time”. „Prostota wykorzystania systemu Asahi AWP i nieszkodliwy wpływ na środowisko będą istotnymi czynnikami, które pozwolą dostosować go do działania”.

Technologia Asahi AWP od początku zaprojektowana została z myślą o równowadze ze środowiskiem ekologicznym, minimalizując tam gdzie to możliwe odpady powstałe z cennych zasobów. Płyty wymywane są za pomocą wody i nie wymagają użycia silnych rozpuszczalników.  Woda podlega procesowi ponownego wykorzystania, jest filtrowana i przepuszczana przez system przetwarzania. System jest wolny od emisji szkodliwych lotnych związków organicznych (volatile organic compounds – VOC), które są zazwyczaj emitowane przez rozpuszczalnik i procesy termiczne.

Cały proces wytwarzania płyty nie generuje odpadów innych niż pozostałości polimerów, które są zbierane jako „suchy plaster” i bezpiecznie przystosowywane do wykorzystania jako łatwopalny środek w spalarniach odpadów.  Płyty AWP nie absorbują znacznych ilości wody, zmniejszając czas schnięcia płyty od dwóch do trzech razy w stosunku do systemów wymywania płyt opartych na rozpuszczalniku. Efektem tego jest redukcja kosztów i zajmowanej przestrzeni w pomieszczeniu, w którym wytwarzana jest płyta, ponieważ nie trzeba w nim umieszczać pobierających duże ilości energii suszarek.

Image captions

  • Image 1: Mark Gration, dyrektor zarządzający grupy i Paul Chant, kierownik oddziału Asahi Photoproducts w Wielkiej Brytanii
  • Image 2: Dave Parker, kierownik w YRG Eclipse przy stanowisku przetwarzania płyt Asahi AWP 1116PD
  • Image 3: Siedziba YRG Eclipse w Cottingham

Informacje na temat firmy Asahi Photoproducts

Firma Asahi Photoproducts jest oddziałem Asahi Kasei Corporation, która powstała w roku 1971, z europejską siedzibą w Belgii. Firma Asahi Photoproducts należy do pionierów w rozwoju fotopolimerowych płyt do fleksografii. Tworząc wysokiej jakości rozwiązania fleksograficzne i nieustannie wdrażając innowacje, firma dąży do rozwoju przyjaznych środowisku metod drukowania

Opcje strony

do góry